Боротьба з клопами: способи знищення
Ліквідація постільних клопів за допомогою інсектицидів – основний метод боротьби проти клопів. Для цього професіонали застосовують обприскування, обробляючи місця скупчення комах. Ми використовуємо виключно зареєстровані інсектициди, дозволені для виконання таких завдань. Кожен з препаратів є індивідуальним, так що важливу роль відіграє техніка безпеки. Для побутового застосування створений засіб «Провекта», що забезпечує максимальну безпеку для здоров’я людей.
Види клопів
Зараз відомо приблизно 100 видів цих комах. Найбільш поширений з них – Cimex lectularius L. Він зустрічається у всіх областях України, особливо поширений та резистентний в Києві.
Біологія клопів
Клоп постільний – гематофаг. Він харчується кров’ю, використовуючи для цього ротовий апарат колючо-смокче типу. Пересувається ця комаха зі швидкістю 1-1,5 м в хвилину і швидко розмножується. В результаті створюються серйозні проблеми. Личинка розвивається всього за 9 днів. Важливо, що клоп може обходитися без їжі до 150-и днів. Взагалі клоп – комаха з високою здатністю до виживання в майже будь-яких умовах. З цієї причини знищення клопів – завдання професіоналів.
Укуси клопів
Постільні клопи є провокаторами безлічі алергічних реакцій у людей, тяжкість яких залежить від індивідуальної чутливості людини. При розчісуванні клоп здатний викликати численні алергії у людини. Ступінь їх тяжкості визначається індивідуальною чутливістю. Розчісуючи місце укусу, можна занести в організм додаткову інфекцію.
При досить високій концентрації цих комах в житло у людини може розвинутися дефіцит заліза. Найбільше від нього страждають діти і люди похилого віку. Укуси клопів можуть значно підірвати імунітет.
Небезпека клопів
Клопи представляють серйозну проблему в 49-ти країнах, оскільки їх вплив на людський організм досить сильне. Вони переносять безліч інфекцій, що передаються через слину і фекалії цих комах. При контакті з ними високий ризик зараження гепатитом В. Примітно, що можливість передачі інфекцій через укус клопа не встановлена. З цієї причини людина часто заражається навіть при вдиханні повітря, що містить фекалії клопів.
Профілактична боротьба з клопами
Профілактичні заходи вкрай важливі для кожної людини, яка піклується про своє здоров’я і здоров’я своєї родини. Для якісного здійснення профілактики необхідне здійснення широкого спектру санітарно-гігієнічних заходів, таких як:
- Ремонт в приміщеннях. Потрібен постійний ремонт з усуненням щілин і тріщин, здатних стати місцями концентрації клопів;
- Прибирання. Важлива регулярне прибирання в оселі;
- Перевірка приміщення. Слід оглядати кожне місце, де можуть оселитися клопи. Переважно сюди відносяться місця для сну, меблі, килими, постільна білизна, щілини;
- Огляд антикваріату. Кожен антикварний предмет незалежно від призначення вимагає ретельного огляду;
- Огляд одягу, купленої в «секонд-хенді»;
- Перевірка особистих речей, що використовувалися на відпочинку поза домом.
Виконання нескладних правил профілактики дозволяє виключити інфікування житла клопами. Якщо це вже сталося, не слід намагатися впоратися з паразитами самостійно. Щоб позбутися від клопів, потрібно звернутися до професіоналів.